سامانه چندمنظوره عقیق، شبکه‌اجتماعی فعالیت‌محور

سامانه عقیق

سامانه عقیق، یک شبکه‌اجتماعی کاربردی و فعالیت‌محور است که با استفاده از جذابیت های شبکه‌اجتماعی طراحی شده است.

این سامانه یک سیستم نرم افزاری متشکل از چند زیرسامانه است که تحلیل، مدلسازی و بازی سازی ( Gamification )  فرآیند های موجود در آنها تماما توسط مهرپارس صورت گرفته است. از امکانات این سیستم می‌توان به برنامه ریزی مبتنی بر تقویم، سیستم مشاوره ای فرد به فرد (شبه crm ) و فروشگاه در کنار هسته مرکزی که مبدل فرآیند های اداری به فعالیت های اینترنتی است تعبیه شده است.

این سامانه ابزاری بسیار سودمند و راهگشا برای سازمان‌ها،اداره‌ها، شرکت‌ها، ارگان‌ها، بانک‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و… که شعبه‌های مختلفی در کل کشور دارند. انتقال تجربیات و خلاقیت‌های اعضای برتر در سامانه منجر به افزایش کیفیت فعالیت اعضا می‌شود. حس رقابت درنظر گرفته شده در سامانه، باعث افزایش علاقه اعضا به آموزش برای ارتقا کیفیت فعالیت‌ها خواهد شد.

همچنین این سامانه ابزاری بسیار کارآمد برای مدیران است تا با گزارش‌های دقیق و متنوع، آمار واقعی از فعالیت‌ها و کیفیت فعالیت های شعبه ها و نیروهای تحت مدیریت‌شان بدست آورند تا برای رشد و ارتقای مجموعه خودشان، برنامه ریزی عملیاتی کنند.

در عصر کنونی، که به عصر اطلاعات و دانش موسوم شده است، منبع اصلی موفقیت و کسب ثروت، دانش می‌باشد.دانش نهفته مهمترین بخش دانش هر سازمان و مجموعه‌ای  است که ۸۰ درصد دانش هر سازمانی و مجموعه‌ای را تشکیل می‌دهد، مجموعه‌ای و شرکت‌ها برای استخراج این دانش ارزشمند برنامه‌ریزی و هزینه فراوانی می‌کنند. فرهنگ سازی، مهمترین مانع مدیریت دانش در هر سازمان و شرکتی است. سامانه عقیق  با استفاده از جذابیت‌های شبکه‌اجتماعی ، رقابت جذابی بین اعضا و شعبه ها ایجاد می کنند و فرهنگ‌سازی  ثبت و استفاده از دانش و تجربیات ضمنی را در مجموعه ایجاد می‌کند.

اجزا مختلف سامانه:

  • فرآیند ثبت، بررسی و تایید فعالیت ها
  • شبکه اجتماعی نمایش فعالیت ها و ارزیابی توسط اعضا
  • نمایش برترین شعبه ها و فعالیت ها
  • اطلاعیه ها
  • اعلانات
  • تقویم پیشرفته کاری با امکان ارسال اطلاعیه روی تقویم
  • سامانه بسیار قدرتمند مشاوره با امکان حفظ کامل حریم خصوصی
  • فروشگاه محصولات مجازی
  • گزارش‌های مدیریتی حرفه ای

 

زبان برنامه نویسی: python(Django), JavaScript, CSS(bootstrap)

پلتفرم : android, web

تاریخ بهره برداری: آذر ۹۶

گستردگی مخاطبان پروژه: بیش از ۶۰۰۰ مدرسه در سطح کشور

آدرس سامانه : aghigh.ayandehsazan.ir

سفارش دهنده : اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

دسته پروژه : آموزشی اداری فروشگاهی